Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation NLC453232T-101K-PF
NLC453232T-101K-PF
5S-NLC453232T-101K-PF
NLC453232T-101K-PF
FIXED IND 100UH 180MA 4 OHM SMD
Product Description
Series:NLC
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):180mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:4 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 796kHz
Operating Temperature:8MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,796kHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812,"0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)","0.134"" (3.40mm)"