Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation NL453232T-560J-PF
NL453232T-560J-PF
5S-NL453232T-560J-PF
NL453232T-560J-PF
FIXED IND 56UH 135MA 5.5 OHM SMD
Product Description
Series:NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:56|ìH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):135mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:5.5 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:50 @ 2.52MHz
Operating Temperature:9MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,2.52MHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812,"0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)","0.134"" (3.40mm)"