Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation NL453232T-2R7J-PF
NL453232T-2R7J-PF
5S-NL453232T-2R7J-PF
NL453232T-2R7J-PF
FIXED IND 2.7UH 370MA 750 MOHM
Type:-
Inductance:2.7|ìH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):370mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:750 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:50 @ 7.96MHz
Operating Temperature:50MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,7.96MHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812,"0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)","0.134"" (3.40mm)"