Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation NL453232T-180J-PF
NL453232T-180J-PF
5S-NL453232T-180J-PF
NL453232T-180J-PF
FIXED IND 18UH 190MA 2.8 OHM SMD
Type:-
Inductance:18|ìH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):190mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.8 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:50 @ 2.52MHz
Operating Temperature:15MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 105??C,2.52MHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812,"0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)","0.134"" (3.40mm)"