MPLC1040L1R5
5S-MPLC1040L1R5
MPLC1040L1R5
FIXED IND 1.5UH 12.4A 7 MOHM SMD
Product Description
Series:MPLC
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):12.4A
Q @ Freq:12.7A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:7 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-20??C ~ 120??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.453"" L x 0.394"" W (11.50mm x 10.00mm)","0.157"" (4.00mm)"