Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLZ1608N100LT000
MLZ1608N100LT000
5S-MLZ1608N100LT000
MLZ1608N100LT000
FIXED IND 10UH 300MA 600 MOHM
Product Description
Series:MLZ
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):300mA
Q @ Freq:60mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:780 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,2MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"