Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLZ1608M100WT000
MLZ1608M100WT000
5S-MLZ1608M100WT000
MLZ1608M100WT000
FIXED IND 10UH 250MA 1.05 OHM
Product Description
Series:MLZ
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):250mA
Q @ Freq:90mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:1.365 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:50MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,2MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"