MLZ1608M100WT000
5S-MLZ1608M100WT000
MLZ1608M100WT000
FIXED IND 10UH 250MA 1.05 OHM
Product Description
| Series: | MLZ |
| Function: | Multilayer |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 250mA |
| Q @ Freq: | 90mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 1.365 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 50MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,2MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)" |