Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLP2016S1R0MT0S1
MLP2016S1R0MT0S1
5S-MLP2016S1R0MT0S1
MLP2016S1R0MT0S1
FIXED IND 1UH 1.4A 90 MOHM SMD
Product Description
Series:MLP
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):1.4A
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:117 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,2MHz,-,Surface Mount,0806 (2016 Metric),0806 (2016 Metric),"0.079"" L x 0.063"" W (2.00mm x 1.60mm)","0.039"" (1.00mm)"