Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLK1005SR24JTD25
MLK1005SR24JTD25
5S-MLK1005SR24JTD25
MLK1005SR24JTD25
FIXED IND 240NH 70MA 6.5 OHM SMD
Type:Non-Magnetic
Inductance:240nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):70mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:6.5 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:6 @ 100MHz
Operating Temperature:1GHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.024"" (0.60mm)"