Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLK1005SR12JT000
MLK1005SR12JT000
5S-MLK1005SR12JT000
MLK1005SR12JT000
FIXED IND 120NH 100MA 3 OHM SMD
Type:Non-Magnetic
Inductance:120nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):100mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:3 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:6 @ 100MHz
Operating Temperature:1.1GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.024"" (0.60mm)"