MLK1005S82NJTD25
5S-MLK1005S82NJTD25
MLK1005S82NJTD25
FIXED IND 82NH 150MA 1.8 OHM SMD
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 82nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 150mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.8 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 6 @ 100MHz |
| Operating Temperature: | 1.3GHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.024"" (0.60mm)" |