Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLK1005S68NJTD25
MLK1005S68NJTD25
5S-MLK1005S68NJTD25
MLK1005S68NJTD25
FIXED IND 68NH 150MA 1.5 OHM SMD
Type:Non-Magnetic
Inductance:68nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):150mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.5 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:6 @ 100MHz
Operating Temperature:1.4GHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.024"" (0.60mm)"