Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLK1005S4N3ST000
MLK1005S4N3ST000
5S-MLK1005S4N3ST000
MLK1005S4N3ST000
FIXED IND 4.3NH 400MA 280 MOHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:4.3nH
Tolerance:?à0.3nH
DC Resistance (DCR):400mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:280 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:7 @ 100MHz
Operating Temperature:6.3GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.024"" (0.60mm)"