Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLK1005S2N4ST000
MLK1005S2N4ST000
5S-MLK1005S2N4ST000
MLK1005S2N4ST000
FIXED IND 2.4NH 500MA 200 MOHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:2.4nH
Tolerance:?à0.3nH
DC Resistance (DCR):500mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:200 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:6 @ 100MHz
Operating Temperature:7.8GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.024"" (0.60mm)"