MLK1005S27NJT000
5S-MLK1005S27NJT000
MLK1005S27NJT000
FIXED IND 27NH 200MA 800 MOHM
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 27nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 200mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 800 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 7 @ 100MHz |
| Operating Temperature: | 3GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.024"" (0.60mm)" |