Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLK1005S1N3STD25
MLK1005S1N3STD25
5S-MLK1005S1N3STD25
MLK1005S1N3STD25
FIXED IND 1.3NH 500MA 150 MOHM
Product Description
Series:MLK
Function:Multilayer
Type:Non-Magnetic
Inductance:1.3nH
Tolerance:?à0.3nH
DC Resistance (DCR):500mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:150 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:5 @ 100MHz
Operating Temperature:10GHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.024"" (0.60mm)"