MLK1005S10NJTD25
5S-MLK1005S10NJTD25
MLK1005S10NJTD25
FIXED IND 10NH 350MA 420 MOHM
Product Description
| Series: | MLK |
| Function: | Multilayer |
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 10nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 350mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 420 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 7 @ 100MHz |
| Operating Temperature: | 4.7GHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.024"" (0.60mm)" |