Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLK0603L12NJT000
MLK0603L12NJT000
5S-MLK0603L12NJT000
MLK0603L12NJT000
FIXED IND 12NH 150MA 1 OHM SMD
Product Description
Series:MLK
Function:Multilayer
Type:Non-Magnetic
Inductance:12nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):150mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:6 @ 300MHz
Operating Temperature:5GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)"