MLJ1608WR27JT000
5S-MLJ1608WR27JT000
MLJ1608WR27JT000
FIXED IND 270NH 550MA 286 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 270nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 550mA |
| Q @ Freq: | 650mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 286 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 35 @ 25MHz |
| Operating Temperature: | 260MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),-,"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.94mm)" |