Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLJ1608WR27JT000
MLJ1608WR27JT000
5S-MLJ1608WR27JT000
MLJ1608WR27JT000
FIXED IND 270NH 550MA 286 MOHM
Product Description
Series:MLJ
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:270nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):550mA
Q @ Freq:650mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:286 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:35 @ 25MHz
Operating Temperature:260MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),-,"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.94mm)"