Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLJ1608WR16JT000
MLJ1608WR16JT000
5S-MLJ1608WR16JT000
MLJ1608WR16JT000
FIXED IND 160NH 700MA 156 MOHM
Product Description
Series:MLJ
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:160nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):700mA
Q @ Freq:750mA
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:156 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:35 @ 25MHz
Operating Temperature:330MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),-,"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.94mm)"