Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG1608SR47JT000
MLG1608SR47JT000
5S-MLG1608SR47JT000
MLG1608SR47JT000
FIXED IND 470NH 100MA 3.5 OHM
Product Description
Series:MLG
Function:Multilayer
Type:Non-Magnetic
Inductance:470nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):100mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:3.5 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:10 @ 50MHz
Operating Temperature:250MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"