Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG1608SR15JT000
MLG1608SR15JT000
5S-MLG1608SR15JT000
MLG1608SR15JT000
FIXED IND 150NH 250MA 1.3 OHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:150nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):250mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.3 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:14 @ 100MHz
Operating Temperature:550MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"