MLG1608S1R0JT000
5S-MLG1608S1R0JT000
MLG1608S1R0JT000
FIXED IND 1UH 70MA 5.5 OHM SMD
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 70mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 5.5 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 10 @ 50MHz |
| Operating Temperature: | 130MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)" |