Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG1608S1R0JT000
MLG1608S1R0JT000
5S-MLG1608S1R0JT000
MLG1608S1R0JT000
FIXED IND 1UH 70MA 5.5 OHM SMD
Product Description
Series:MLG
Function:Multilayer
Type:Non-Magnetic
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):70mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:5.5 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:10 @ 50MHz
Operating Temperature:130MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"