Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG1608B47NJTD25
MLG1608B47NJTD25
5S-MLG1608B47NJTD25
MLG1608B47NJTD25
FIXED IND 47NH 400MA 600 MOHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:47nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):400mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:600 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:14 @ 100MHz
Operating Temperature:1.4GHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"