Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG1608B33NJTD25
MLG1608B33NJTD25
5S-MLG1608B33NJTD25
MLG1608B33NJTD25
FIXED IND 33NH 500MA 500 MOHM
Product Description
Series:MLG
Function:Multilayer
Type:Non-Magnetic
Inductance:33nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):500mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:500 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:12 @ 100MHz
Operating Temperature:1.8GHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"