Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG1608B1N8STD25
MLG1608B1N8STD25
5S-MLG1608B1N8STD25
MLG1608B1N8STD25
FIXED IND 1.8NH 600MA 100 MOHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:1.8nH
Tolerance:?à0.3nH
DC Resistance (DCR):600mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:100 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:8 @ 100MHz
Operating Temperature:10GHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.037"" (0.95mm)"