MLG1005SR39JT000
5S-MLG1005SR39JT000
MLG1005SR39JT000
FIXED IND 390NH 50MA 8 OHM SMD
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 390nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 50mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 8 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 300MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)" |