Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG1005SR39JT000
MLG1005SR39JT000
5S-MLG1005SR39JT000
MLG1005SR39JT000
FIXED IND 390NH 50MA 8 OHM SMD
Type:Non-Magnetic
Inductance:390nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):50mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:8 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:300MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,50MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)"