Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG1005SR24JT000
MLG1005SR24JT000
5S-MLG1005SR24JT000
MLG1005SR24JT000
FIXED IND 240NH 100MA 4.8 OHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:240nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):100mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:4.8 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:8 @ 100MHz
Operating Temperature:400MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)"