Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG1005SR11JTD25
MLG1005SR11JTD25
5S-MLG1005SR11JTD25
MLG1005SR11JTD25
FIXED IND 110NH 150MA 2.2 OHM
Type:Non-Magnetic
Inductance:110nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):150mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.2 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:8 @ 100MHz
Operating Temperature:700MHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)"