MLG1005SR10JTD25
5S-MLG1005SR10JTD25
MLG1005SR10JTD25
FIXED IND 100NH 200MA 2 OHM SMD
Product Description
| Series: | MLG |
| Function: | Multilayer |
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 100nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 200mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 2 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 8 @ 100MHz |
| Operating Temperature: | 700MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)" |