Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG1005S51NJTD25
MLG1005S51NJTD25
5S-MLG1005S51NJTD25
MLG1005S51NJTD25
FIXED IND 51NH 250MA 1.2 OHM SMD
Type:Non-Magnetic
Inductance:51nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):250mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.2 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:8 @ 100MHz
Operating Temperature:1.1GHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 120??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)"