MLG1005S51NJT000
5S-MLG1005S51NJT000
MLG1005S51NJT000
FIXED IND 51NH 250MA 1.2 OHM SMD
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 51nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 250mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.2 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 8 @ 100MHz |
| Operating Temperature: | 1.1GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)" |