Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG1005S0N5BT000
MLG1005S0N5BT000
5S-MLG1005S0N5BT000
MLG1005S0N5BT000
FIXED IND 0.5NH 1A 100 MOHM SMD
Type:Non-Magnetic
Inductance:0.5nH
Tolerance:?à0.1nH
DC Resistance (DCR):1A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:100 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:10GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0402 (1005 Metric),0402 (1005 Metric),"0.039"" L x 0.020"" W (1.00mm x 0.50mm)","0.022"" (0.55mm)"