Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG0603SR13JTD25
MLG0603SR13JTD25
5S-MLG0603SR13JTD25
MLG0603SR13JTD25
FIXED IND 130NH 50MA 7.3 OHM SMD
Product Description
Series:MLG
Function:Multilayer
Type:Non-Magnetic
Inductance:130nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):50mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:7.3 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:6 @ 100MHz
Operating Temperature:670MHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),-,"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)"