Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG0603S91NJT000
MLG0603S91NJT000
5S-MLG0603S91NJT000
MLG0603S91NJT000
FIXED IND 91NH 50MA 4.3 OHM SMD
Product Description
Series:MLG
Function:Multilayer
Type:Non-Magnetic
Inductance:91nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):50mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:4.3 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:5 @ 100MHz
Operating Temperature:770MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)"