Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG0603S4N7HT000
MLG0603S4N7HT000
5S-MLG0603S4N7HT000
MLG0603S4N7HT000
FIXED IND 4.7NH 300MA 450 MOHM
Product Description
Series:MLG
Function:Multilayer
Type:Non-Magnetic
Inductance:4.7nH
Tolerance:?à3%
DC Resistance (DCR):300mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:450 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:5 @ 100MHz
Operating Temperature:4.5GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 150??C,100MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),-,"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)"