MLG0603Q1N5S
5S-MLG0603Q1N5S
MLG0603Q1N5S
FIXED IND 1.5NH 550MA 200 MOHM
Product Description
Series:MLG-Q
Function:Multilayer
Type:Non-Magnetic
Inductance:1.5nH
Tolerance:?à0.3nH
DC Resistance (DCR):550mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:200 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:5 @ 100MHz
Operating Temperature:9GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)"