MLG0603P91NJTD25
5S-MLG0603P91NJTD25
MLG0603P91NJTD25
FIXED IND 91NH 80MA 4.5 OHM SMD
Product Description
| Series: | MLG-P |
| Function: | Multilayer |
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 91nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 80mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 4.5 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 900MHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -55??C ~ 125??C,300MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),-,"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)" |