Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG0603P91NJTD25
MLG0603P91NJTD25
5S-MLG0603P91NJTD25
MLG0603P91NJTD25
FIXED IND 91NH 80MA 4.5 OHM SMD
Product Description
Series:MLG-P
Function:Multilayer
Type:Non-Magnetic
Inductance:91nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):80mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:4.5 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:9 @ 300MHz
Operating Temperature:900MHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,300MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),0201 (0603 Metric),"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)"