Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG0603P82NJTD25
MLG0603P82NJTD25
5S-MLG0603P82NJTD25
MLG0603P82NJTD25
FIXED IND 82NH 80MA 4 OHM SMD
Product Description
Series:MLG-P
Function:Multilayer
Type:Non-Magnetic
Inductance:82nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):80mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:4 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:1GHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,300MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),-,"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)"