Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG0603P1N3CTD25
MLG0603P1N3CTD25
5S-MLG0603P1N3CTD25
MLG0603P1N3CTD25
FIXED IND 1.3NH 800MA 80 MOHM
Product Description
Series:MLG-P
Function:Multilayer
Type:Non-Magnetic
Inductance:1.3nH
Tolerance:?à0.2nH
DC Resistance (DCR):800mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:80 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:17 @ 500MHz
Operating Temperature:10GHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,500MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),-,"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)"