MLG0603P1N1CTD25
5S-MLG0603P1N1CTD25
MLG0603P1N1CTD25
FIXED IND 1.1NH 1A 70 MOHM SMD
Product Description
| Series: | MLG-P |
| Function: | Multilayer |
| Type: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 1.1nH |
| Tolerance: | ?à0.2nH |
| DC Resistance (DCR): | 1A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 70 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 17 @ 500MHz |
| Operating Temperature: | 10GHz |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -55??C ~ 125??C,500MHz,-,Surface Mount,0201 (0603 Metric),-,"0.024"" L x 0.012"" W (0.60mm x 0.30mm)","0.013"" (0.33mm)" |