Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLG0402Q1N5ST000
MLG0402Q1N5ST000
5S-MLG0402Q1N5ST000
MLG0402Q1N5ST000
FIXED IND 1.5NH 220MA 600 MOHM
Product Description
Series:MLG-Q
Function:Multilayer
Type:Non-Magnetic
Inductance:1.5nH
Tolerance:?à0.3nH
DC Resistance (DCR):220mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:600 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:2 @ 100MHz
Operating Temperature:10GHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,01005 (0402 Metric),01005 (0402 Metric),"0.016"" L x 0.008"" W (0.40mm x 0.20mm)","0.009"" (0.23mm)"