Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLF2012DR56JTD25
MLF2012DR56JTD25
5S-MLF2012DR56JTD25
MLF2012DR56JTD25
FIXED IND 560NH 150MA 550 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:560nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):150mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:550 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:25 @ 25MHz
Operating Temperature:150MHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.079"" L x 0.049"" W (2.00mm x 1.25mm)","0.057"" (1.45mm)"