Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLF2012DR18JTD25
MLF2012DR18JTD25
5S-MLF2012DR18JTD25
MLF2012DR18JTD25
FIXED IND 180NH 300MA 250 MOHM
Type:Ferrite
Inductance:180nH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):300mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:250 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 25MHz
Operating Temperature:280MHz
Size / Dimension:AEC-Q200
Other:-55??C ~ 125??C,25MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.079"" L x 0.049"" W (2.00mm x 1.25mm)","0.041"" (1.05mm)"