Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsTDK Corporation MLF2012A1R0KT000
MLF2012A1R0KT000
5S-MLF2012A1R0KT000
MLF2012A1R0KT000
FIXED IND 1UH 80MA 300 MOHM SMD
Product Description
Series:MLF
Function:Multilayer
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):80mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:300 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:45 @ 10MHz
Operating Temperature:120MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 125??C,10MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.079"" L x 0.049"" W (2.00mm x 1.25mm)","0.041"" (1.05mm)"